ABD Başkanı Biden, Ramazan ayını kutladı! Müslümanlara dikkat çeken bir ayetle mesaj verdi

ABD Lideri Biden, Müslüman alemi için kutsal olan Ramazan ayını bir iletiyle kutladı. “Eşim ve ben Müslüman toplumlara en yeterli dileklerimizi …

02.04.2022
ABD Başkanı Biden, Ramazan ayını kutladı! Müslümanlara dikkat çeken bir ayetle mesaj verdi

ABD Lideri Biden, Müslüman alemi için kutsal olan Ramazan ayını bir iletiyle kutladı. “Eşim ve ben Müslüman toplumlara en yeterli dileklerimizi sunuyoruz” diyen Biden, açıklamasına bir de ayete yer verdi. Biden’ın Kur’an-ı Kerim’deki “Kim zerre ölçüsü hayır yapmışsa onun karşılığını görür.” ayetiyle verdiği bildiri dikkat çekti.

Abd Lideri Joe Biden, yazılı bir açıklama yaparak tüm Müslümanların Ramazan ayını kutladı. Uygun dileklerini ileten Biden,”Eşim Jill ve ben ABD’deki ve tüm dünyadaki Müslüman toplumlara ramazan ayı vesilesi ile en düzgün dileklerimizi sunuyoruz.” tabirini kullandı.

“MÜSLÜMANLAR İÇİN TEFEKKÜR VE RUHSAL DÜZGÜNLEŞME ZAMANI”

Ramazan ayının tüm Müslümanlar için tefekkür ve ruhsal güzelleşme vakti olduğunu belirten Biden, şunları kaydetti: “Bu yıl iftar yapma aksiyonu, sıhhat, aile ve toplumun kusursuz varlıklerinin daha da kuvvetli hatırlatıcısı olacak. Masalarında boş sandalye ile karşı karşıya olan yakınlarını kaybetmiş şahıslar ile kalplerimiz birlikte atacak.”

KUR’AN-I KERİM AYETİNİ ALINTILADI

Biden, ABD’nin Kovid-19 salgınının akabinde yaraları sarmaya devam ettiğini belirterek, açıklamasında Kur’an-ı Kerim’deki “Kim zerre ölçüsü hayır yapmışsa onun karşılığını görür.” ayetine yer verdi.

Her gün hayatta kalma gayreti veren insanları gördüklerini belirten Biden, Ramazan ayının herkesin birbirine merhamet, kibarlık göstermesi ve anlayışlı olması için bir fırsat olduğunu vurguladı.

“HAKLARINIZI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Biden, “ABD, Çin’deki Uygurlar, Myanmar’daki Arakanlı Müslümanlar ve dünyanın her yerindeki Müslümanlar da dahil insan haklarını savunmaya devam edecektir. Ramazanınız mübarek olsun.” sözünü kullandı.

Müslüman,Biden,Ramazan ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.