“37. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi”, Kadıköy’de açılacak

Aydın Doğan Vakfı’nın, 37. sefer düzenlediği “Aydın Doğan Milletlerarası Karikatür Yarışması”nda ödül alan ve sergilenmeye paha görülen …

14.12.2021
“37. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi”, Kadıköy’de açılacak

Aydın Doğan Vakfı’nın, 37. sefer düzenlediği “Aydın Doğan Milletlerarası Karikatür Yarışması”nda ödül alan ve sergilenmeye paha görülen karikatürler, Caddebostan Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Aydın Doğan Vakfı‘nın, 37. defa düzenlediği “Aydın Doğan Milletlerarası Karikatür Yarışması”nda ödül alan ve sergilenmeye kıymet görülen karikatürler, Caddebostan Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Stant, 15 Aralık-7 Ocak’ta ziyarete açık olacak.

Dünyanın dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri milletlerarası bir platformda buluşturan yarış, bu yıl 83 ülkeden 930 sanatçı ve yaklaşık 4 bin 500 yapıta mesken sahipliği yapacak.

Stantta, yarışın bu yılın ilksi Reynerio Tamayo (Küba), ikincisi Mahmood Nazari (İran), üçüncüsü Mojtaba Heidarpanah (İran) ve “Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar” kategorisinde verilen Özel Ödül’ün sahibi olan Ömer Çam’ın (Türkiye) yapıtlarının bununla bir arada ayrıyeten “Başarı Ödülü” alan Hamed Mortazavi Alavi (İran), Borislav Stankovic (Sırbistan) ve Toso Borkovic’in (Sırbistan) bununla birlikte ayrıyeten sergilenmeye bedel görülen karikatürler de yer alacak.

kent aydın haberleri / Aişe Hümeyra Bulovalı – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.