10 bin pota projesi Aydın’da devam ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan “10 Bin Pota” projesi kapsamında Aydın’daki park ve bahçelere 150 pota …

10.12.2021
10 bin pota projesi Aydın’da devam ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan “10 Bin Pota” projesi kapsamında Aydın’daki park ve bahçelere 150 pota yerleştirilecek.

AYDIN (rehberaydin.com) – Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan “10 Bin Pota” projesi kapsamında Aydın‘daki park ve bahçelere 150 pota yerleştirilecek.

Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü, basketbolda yeni sportmenler yetiştirmek gayesiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan “10 Bin Pota” projesi kapsamında Aydın’da ilçe, park ve okullarda toplam 150 adet pota yerleştirilecek. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun verdiği projenin muştusu ile ülke genelinde başlatılan “Yer Gösterin Pota Yapalım” projesinde Aydın’da proje kapsamında belirlenen yerlere potaların montajları yapılmaya devam ediyor. Aydın’ın ilçelerinde, parklarında ve okullarında belirlenen uygun alanlara potaların üretimi başlandı. Proje kapsamında sporun, toplumun her bölümüne yaygınlaştırılması, çocuklar ve gençlerin sporla buluşması hedeflenmektedir.

Sporun tabana yayılması için yapılan bu projelerin artarak devam edeceğini belirten Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Cenap Fillikçioğlu, “Bakanlığımızın yatırımları ülkemizin dört bir yanında önemli bir gelişim gösteriyor. 10 bin pota projemiz yeni dev adamlar yetiştirme noktasında bütün Aydın’ın ilçeleri, parkları ve okullarında basketbol potasıyla donatma noktasında da çok önemli bir uğraşımız var. Bu manada spor yatırımlarımız süratle devam ediyor. Bakanlığımızın basketbolu yaygınlaştırma ismine ‘Yer gösterin Pota Yapalım’ anlayışıyla 10 Bin Pota Projesi kapsamında, Aydın olarak kurumlarla irtibata geçilerek uygun alanların belirlenmesiyle birlikte 150 potanın montajları devam etmektedir. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Valimiz Hüseyin Aksoy’a ve emeği geçen herkese bu projeye vermiş oldukları takviyeden ötürü şükranlarımı sunuyorum” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Spor Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.