1 milyon Suriyeli ülkesine nasıl dönecek? Kabine, bugün sığınmacılar gündemiyle toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün skent aydın haberlerit 15.30’da Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Toplantının ana gündeminde 1 …

09.05.2022
1 milyon Suriyeli ülkesine nasıl dönecek? Kabine, bugün sığınmacılar gündemiyle toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün skent aydın haberlerit 15.30’da Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Toplantının ana gündeminde 1 milyon Suriyeli için hazırlanan dönüş projesinin ayrıntıları yer alacak. Ayrıyeten ekonomik gelişmelere ait de değerlendirmeler toplantının bir öbür kıymetli başlığı olacak.

Kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.. Skent aydın haberlerit 15.30’da başlayacak olan toplantıda ülke için kritik kıymete sahip bahisler ele alınacak.

1 MİLYON SURİYELİNİN ÜLKESİNE DÖNÜŞÜ GÖRÜŞÜLECEK

Toplantıda birinci olarak sığınmacı ve göçmenlerle ilgili devam eden tartışmanın ele alınması bekleniyor. Ayrıyeten 1 milyon Suriyeli için hazırlanan dönüş projesinin kıymetlendirilmesi, projenin takvimine ait ayrıntılı bilgilerın masaya yatırılacağı belirtiliyor.

İKTİSATTAKİ GİDİŞAT ELE ALINACAK

İktisattaki son gelişmeler de Kabine’nin gündeminde olacak. Bu çerçevede hem enflasyonla hem de fiyat artışları ile gayret çerçevesinde atılacak adımlar ele alınacak. Toplantıda ayrıyeten yurt içi ve hudut ötesindeki terörle uğraş operasyonları ile, Ukrayna-Rusya savaşının kapsamlı formda kıymetlendirilmesi bekleniyor.

Toplantının akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan kararları açıklayacak.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.